DOMÙ     NOVINKY           ANTIKVARIÁT             DVD   FILATELIE      OHLAS   ČTENÁŘŮ
 

Výběr:    

English Czech

 
         Knihy edice  „Plavby za dobrodružstvím“.
   

 

         


                                          
„Obři oceánů - Velryby a velrybáři“
To, o čem se lze v této knize dočíst, zmizelo z povrchu světa, ale při nahlédnuti do „Obrů oceánů“ jistě zaslechnete podivuhodné volání mohutných tvorů, kteří i dnes brázdí mořské dálky. Velryby naštěstí nevyhynuly, zmizel jen starobylý svět velrybářů, s jehož autentickou podobou se seznámite na stránkach této knihy. Máte možnost se vydat za velkým dobrodružstvím až na konec světa.
ISBN 978-80-904189-5-0
                                       Více informací o knize:
Běžná cena: 385 Kč 


           


                                          
„Karibikem na Pacifik“

je třetí knihou edice „Plavby za dobrodružstvím“ a je každodenním zrcadlem mých pocitů, zážitků, setkání a příhod při plavbě z Bermud na Portoriko, Santo Domingo přes Panamský průplav na ostrůvek Taboga. Je zajímavým pokračováním mé první sólo plavby kolem světa. Publikace je bohatě ilustrovaná 321 dobovými fotografiemi a mapami. Obsah nabízí všem čtenářům možnost prožít historické události a příběhy, o kterých pravděpodobně sní většina mořeplavců.

ISBN 978-80-904189-4-3
                                       Více informací o knize:

Běžná cena: 699 Kč 


„Bouře před Bermudami“

je druhou knihou edice Plavby za dobrodružstvím. Popisuje závěr závodu osamělých mořeplavců přes Atlantik, pobyt v Newportu a přípravu na další plavbu v New Yorku. Bouřlivá plavba na Bermudy a pobyt na tomto souostroví je pokračováním Richardovy  první sólo plavby kolem světa. Publikace je bohatě ilustrovaná 314 dobovými fotografiemi a mapami. Kniha poskytuje čtenáři možnost prožít historické události a příběhy, o nichž pravděpodobně sní většina mořeplavců.

ISBN 978-80-904189-3-6
                                      Více informací o knize:
Běžná cena: 589 Kč 


„Zápas o Atlantik“
je první knihou edice „Plavby za dobrodružstvím“ a zahrnuje myšlenku, přípravu a realizaci účasti českého reprezentanta v závodě osamělých mořeplavců přes Atlantik - OSTAR 72. Tento dnes již klasický mezinárodní závod byl a dodnes zůstal jednou z nejtěžších zkoušek osamělých mořeplavců. Publikace je bohatě ilustrovaná 463 dobovými fotografiemi a mapami. Obsah každému poskytne možnost prožít historické události a příběhy, o kterých pravděpodobně sní většina mořeplavců. Plnobarevná, vázaná, předsádka, 308 stran.
ISBN 978-80-87484-04-3

                              Více informací o knize:
Běžná cena: 699 Kč 


„Setkání se Sv.Helenou“
je pestrým zrcadlem pocitů, zážitků, setkání a příhod na palubě Niké při její plavbě z Kapského Města v jižní Africe až ke skalnatým břehům ostrova Sv.Heleny. Kniha popisuje tragickou nehodu v jižním Atlantiku a následné ošetření na Sv.Heleně. Obsahuje všeobecný pohled na historii a život lidí na tomto osamělém ostrově, který se nalézá daleko od jakékoli pevniny. Příběh je dokumentován 191 ilustracemi. Plnobarevná, vázaná, předsádka, 168 stran.
ISBN 978-80-87484-07-4

                                Více informací o knize:
Běžná cena: 549 Kč         


„Osamělá žena osamělého mořeplavce“
Mirka Konkolská je už půl století manželkou a nejbližší spolupracovnicí nejslavnějšího českého mořeplavce moderní doby, matkou jejich syna Ríši a hlavní postavou, která stála v pozadí všech jeho velkých osamělých plaveb. Jako zkušená jachtařka se stala první českou ženou, která dokázala přeplout Atlantik (dokonce v obou směrech). Kniha je věnována klíčovým okamžikům jejich společné cesty životem do chvíle odchodu na první sólo závod kolem světa BOC Challenge 1982. Příběh je dokumentován 197 ilustracemi. Plnobarevná, vázaná, předsádka, 200 stran.
ISBN 978-80-87484-05-0

                                Více informací o knize:

Běžná cena: 589 Kč     


„Aljašský deník“
sice popisuje pouze nejsevernější část Aljašky, kde se místo vysokých hor prostírá plochá věčně promrzlá tundra, ale zdejší řeka Colville je stejně zajímavá, jako zlatonosné přítoky Yukonu. A osudy místních Eskymáků jsou stejně zajímavé jako krátkodechá sláva zlatokopů z Dawsonu. Tento deník vás zavede do míst, kde jste ještě nebyli. Příběh je dokumentován 456 ilustracemi. Plnobarevná, vázaná, 195 stran.
ISBN 978-80-87484-01-2

                               Více informací o knize:
Běžná cena: 649 Kč 


Zpět na:  www.Knihy sedmi moří.com  www.Konkolski.com

Dříve napsané a vydané knihy - celkový náklad 310 000 ks - (rozebráno!)

            DOMÙ     NOVINKY         KNIHY           ANTIKVARIÁT             DVD   FILATELIE      OHLAS   ČTENÁŘŮ

Richard@SevenOceans.com / Mobil: +420 601 541 344
 ©  Richard Konkolski - Veškerý material je chráněn autorskými právy. Ocenil bych, kdyby nebyl použít bez předběžného souhlasu. Děkuji.